YABAN MERSİNİ KURUSU

  • 55,00TL
  • KDV Hariç: 55,00TL

Ülkemizde son son yıllarda  adını duyurmayı başarmış olan yaban mersini çok daha uzun bir süredir dünyada en sevilen meyvelerden biri. Türkiye'de Karadeniz Bölgesi'nde  dünyada ise en çok Kuzey Avrupa ve Amerika'da yetişmektedir. Doğal beslenenlerin sevdiği kadar genel olarak lezzetli atıştırmalıklardan hoşlanan herkesin favori meyvelerinden biri olan yaban mersini kendine özgü..

Etiketler: YABAN MERSİNİ KURUSU, DOÜ-69, yaban mersini kurusu, kuru üzüm, antep karası, besni kuru üzümü, sultaniye üzüm, kuru meyveler

Ülkemizde son son yıllarda  adını duyurmayı başarmış olan yaban mersini çok daha uzun bir süredir dünyada en sevilen meyvelerden biri. Türkiye'de Karadeniz Bölgesi'nde  dünyada ise en çok Kuzey Avrupa ve Amerika'da yetişmektedir. Doğal beslenenlerin sevdiği kadar genel olarak lezzetli atıştırmalıklardan hoşlanan herkesin favori meyvelerinden biri olan yaban mersini kendine özgü buruk ve şekerli tadıyla enfes bir meyvedir. Eskiye nazar ülkemizde son yıllarda üretilmeye başlanan Yaban Mersinine artık ulaşmak çok basit. Doğru şartlar altında aylarca taptaze bir şekilde  saklayabileceğiniz,  şekerli bir tadı olan yaban mersini kurusu her evde bulunması gereken kuru meyveler arasında yer alıyor. Yaban mersini kurusu fazla şekerli olmayan farklı tadıyla kuru meyve yemekten hoşlananlar ve farklı bir alternatif arayan herkes için ideal bir seçimdir.Yaban mersini ve kurusunun faydaları oldukça fazladır. Yaban mersini besleyicidir bununla birlikte kalorisi azdır.    İçeriğindeki yüksek antioksidan sayesinde insan sağlığına birçok faydası vardır. Antioksidanlar, vücutta istenmeyen serbest radikallerin çoğalmasını engeller ve vücutta koruyucu kalkan görevi görürler.

 

Antioksidan özelliği yüksek gıdalar sağlığımız için çok büyük önem taşımaktadır.Bağışıklık sistemimizi güçlendirerek bizi hastalıklara karşı korur.Antioksidan kaynağı  Yaban mersini, tüm dünyada yaygın olarak tüketilmektedir. Meyvenin içinde  A, C, E, K vitaminleri ile beraber  kalsiyum, potasyum, magnezyum ve demir gibi sayıda yararlı  mineraller bulunmaktadır. Ortalama 100 gram yaban mersini 57 kalori dir.  Yaban mersini dünyada en çok  Blueberry olarak bilinir.. Yaban mersini, yaz ayının sonları ile sonbahar aylarında yetişir. Bu mucizevi ve lezzetli meyveden fayda görmek isteyenler için yaban mersini kurusu muhteşem bir alternatiftir.  

 

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.